Archiwum bloga

poniedziałek, 10 lutego 2014

Recenzja "Oczy Smoka" Stephen King

     

         Stephena King'a każdy zna z takich książek jak; "Zielona Mila" lub "Lśnienie" lecz nie wiem czy wiecie ale Stephen napisał również parę książek z gatunku fantasy takich jak właśnie "Oczy Smoka" lub "Roland".
Niestety, King pisze lepsze horrory ni jeżeli fantasy, po prostu mu nie wchodzi. Dobrym przykładem tego jest właśnie książka "Oczy smoka"

    Fabuła 
                        Król nie żyje, zamordowany za pomocą Smoczego Piasku.
                                 Trucizny, na którą nie ma lekarstwa .

     Król Roland, stary lecz poczciwy. Z umysłem zatrutym przez jego nadwornego maga, doradce o imieniu    Flagg. Ów mag,jego zamiarem jest sianie zniszczenia w tym celu posługuje się głową państwa, rzeczonym starym królem, Rolandem. Warto wspomnieć ze Flagg pojawia się w wielu innych powieściach King'a.
Jedyna osobą jaka może mu zagrozić to następca tronu... Piotr , Tak więc przesiąknięty złem Flagg obmyśla plan za pomoc którego zabije i starego króla jak i Piotra... Roland ma jednak jeszcze drugiego następce, młodszego i słabszego od Piotra, Tomasza. Który jako jedyna zorientowana osoba z rodziny próbuje uratować Ojca.
           Stephen King znany jako król horroru 
Książka mi się podobała, pomimo wielu wad, przyjemnie się ją czyta, fabuła jest iście bajkowa lecz, spokojnie, bajka to nie jest...


  Oceniam pozytywnie 7/10
Zapraszam również do czytania innych  postów:
Recenzja filmu: 47 Roninów 
Recenzja książki: Mądrość Shire
Recenzja książki: Sługa Boży    

    Lupus 

5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Seria Mrocznej Wieży jest dużo lepsza, choć muszę się zgodzić, że fantasy to nie jest coś, w czym King czuje się najlepiej :) Za to teraz czytam jego najnowszy kryminał (tak!), czyli "Pan Mercedes" i wiesz co? Jest świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Więcej spojlerów niż recenzji...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgłoś ten problem do wydawnictwa, gdyż te spojlery to tekst z tyłu okładki. Choć zapewniam, że będą mieli to w dupie.

   Usuń
 4. Dzięki za komentarz, zawsze mi miło, jak Ktoś czyta to co piszę. :)

  OdpowiedzUsuń